Poptávka služeb

nonostop NONSTOP
DISPEČINK
605 261 607

phone volejte non stop : +420 605 261 607  email

12.12.2015

Adventní svíce mohla zničit dům

Jako v jednom rodinném domě poblíž centra Ústí n. L.  Poplach na centrálním pultu ochrany (PCO) bezpečnostní agentury zachránil nejen dům, ale také zdraví obyvatel.

„O víkendu v sedm hodin ráno na pult centrální ochrany Severočeské bezpečnostní agentury (SBA)  přišel opakovaný signál požárního čidla z rodinného domu. Operační pracovník se pokoušel na objekt opakovaně dovolat a vyslal k domu výjezdovou skupinu agentury. Při příjezdu na místo jeden muž z hlídky přelezl plot a prohlédl z vnějšku dům. Druhý z hlídky se pokoušel dozvonit do domu. Po delší době se z domácího telefonu u branky ozvalo volání dětí, že v domě hoří.  Potom děti vyběhly z vchodových dveří a z domu se vyvalil kouř. O situaci byl informován operační pracovník agentury, aby se spojil s dispečinkem hasičů,“ vzpomíná na dramatické chvíle ředitel SBA Miroslav Hejna.

Dodal, že potom hlídka SBA vstoupila do domu, aby zjistila, zda tam nejsou další lidé. Na volání hlídky se náhle v zakouřeném obývacím pokoji objevila rozespalá žena, matka dětí. Měla hlavně strach o děti. Šla je před dům obléknout. Potom byl probuzen i manžel. Společně s hlídkou prošli dům, a zjistili, že v jedné z místnosti došlo k zahoření vánoční svícnu na stole. Kromě silného zakouření domu naštěstí k větším škodám nedošlo. Výjezd hasičů byl  odvolán.

<< Předchozí Další >>

Poptávkový formulář

*
*
*
*
*
* Takto označená pole jsou povinná.
Captcha

Ústí nad Labem

Revoluční 177/5

400 01

Mobil: +420 605 261 607

Zobrazit na mapě