Poptávka služeb

nonostop NONSTOP
DISPEČINK
605 261 607

phone volejte non stop : +420 605 261 607  email

Kontrola nemocných

Od 1.1.2009 je v platnosti zákon č 187/2006 Sb, o nemocenském pojištění, který stanovuje zaměstnavatelům poskytovat náhradu mzdy dočasně práce neschopných zaměstnanců po dobu prvních 14 dnů. Náhrada mzdy po tuto dobu je plně v režii zaměstnavatele, tudíž Česká správa sociálního zabezpečení nebude kontrolovat oprávněnost nároku na ni a zároveň nebude kontrolovat dodržování léčebného režimu dočasně práce neschopných. Zaměstnavatel má právo na kontrolu dočasně práce neschopného zaměstnance, zda dodržuje stanovený léčebný režim, pokud se jedná o povinnost zdržovat se v místě pobytu, po dobu prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti.

Kontrola nemocných

Naše nově zřízená služba KONTROLA NEMOCNÝCH zajišťuje kontrolu práce neschopných zaměstnanců. Služba je zaměřená na provádění kontrol u zaměstnanců, kteří byli uznáni dočasně práce neschopní dle § 192 zákoníku práce. Principem služby je návštěva nemocného v místě nahlášeného pobytu, kde bude sepsán protokol o provedené kontrole. Pokud nebude zaměstnanec v místě pobytu zastižen, vše se zdokumentuje pomocí videa, bude sepsán protkol a vše předáno zaměstnavateli.

Kontrola nemocnosti má za úkol zabránit zneužívání pracovní neschopnosti a napomáhá provést kontrolu nemocného během prvních 14 dní pracovní neschopnosti, aniž by to zatěžovalo samotného zaměstnavatele. 

  • Na žádost zaměstnavatele jsme schopni provést kontrolu již při prvním dni zahájení pracovní neschopnosti
  • Kontroly provádíme i o víkendech a svátcích
  • Díky naší službě získáte přehled, zda Váš zaměstnanec dodržuje léčebný režim 

Cíl této služby

  • snížení procenta podvodné nemocnosti
  • zjištění příčin
  • snížení nákladů zaměstnavatele
  • psychologický dopad na zaměstnance 

Služba vychází ze statistik, které ukazují, že nemocnost je v České republice o několik procent vyšší než je běžné v ostatních zemích Evropské unie. Dále je patrné, že nemocenské dávky jsou zneužívány ve více než 40% procentech případů. Toto je velice úzce spojeno s roční dobou, nejvíce je nemocenská podpora zneužívána v letních měsících, kdy si zaměstnaci prodlužují dovolenou- v této době také dochází k nejrozšířenějšímu porušování léčebného režimu.

Ceník :
Běžná kontrola 270,-Kč
Rychlá kontrola( do 4hodin od nahlášení) 400,-Kč
Víkendová kontrola 400,-Kč
Kontrola o státem uznaný svátek 500,-Kč
Cena za 1km(účtuje se nad 10km) 5,50 ,-Kč

Při kontrole s výjezdem do 10km neúčtujeme poplatek za ujeté kilometry, za každá další ujetý kilometr jen 5,50 Kč.

Ceny jsou uvedeny bez DPH

Poptávkový formulář

*
*
*
*
*
* Takto označená pole jsou povinná.
Captcha

Ústí nad Labem

Revoluční 177/5

400 01

Mobil: +420 605 261 607

Zobrazit na mapě